,

Aktualności 05.11.2014 | wyświetlenia: 2450

Wybory Samorządowe 2014 - prezentacja kandydatów: Witold Ozimek

Profil Kandydata Komitetu Wyborczego Wyborców Adama Orylskiego „Gmina dla Twojej Rodziny”: Witold Ozimek


Bielany Wrocławskie stały się moim nowym domem. Rozwój miejscowości i gminy, inicjatywy mieszkańców w zakresie przedsiębiorczości i obecność dużych firm w najbliższym sąsiedztwie jak również infrastruktura komunikacyjna sprawiają, że Bielany Wrocławskie stają się wiodącym centrum społecznym na obszarze metropolii wrocławskiej oraz całej Gminy Kobierzyce.

Aktywne kształtowanie przyszłości poprzez INTEGRACJĘ mieszkańców Gminy oraz INFRASTRUKTURA PRZYJAZNA MIESZKAŃCOM, będą głównymi celami mojej przyszłej pracy.

W ciągu ostatnich 8 lat pracując jako doradca biznesowy i pomagając przedsiębiorstwom oraz organizacjom pozyskać fundusze unijne na rozwój, widzę ogromne możliwości wykorzystania ich do realizacji zaplanowanych celów. Jest to szansa z której wreszcie należy zacząć korzystać.

Ramowy plan pracy to:

  • zmiany planów zagospodarowanie przestrzennego, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców,
  • integracja mieszkańców Gminy i rozwój współpracy pomiędzy miejscowościami,
  • aktywna współpraca z sąsiednimi gminami, w tym poprzez Lokalną Grupę Działania Lider A4,
  • jawność prac i przejrzystość działań władz gminy,
  • wprowadzenie mechanizmów stałych konsultacji radnych z Mieszkańcami Gminy,
  • aktywne działania na rzecz przebudowy węzła bielańskiego i budowy sensownej infrastruktury obwodnic w gminie,
  • budowa ścieżek spacerowych i rowerowych obejmujących gminę Kobierzyce,
  • wsparcie dla inicjatyw mieszkańców i wykorzystanie do tego celu funduszy unijnych,
  • rozbudowa infrastruktury oświatowej- przedszkoli i szkół,
  • wsparcie dla starszych mieszkańców Gminy i działania na rzecz zwiększenia szans najmłodszych.

 

Najpilniejszym problemem do rozwiązania jest odbudowa zaufania mieszkańców do władz gminy, wprowadzenie zasad pełnej przejrzystości prac, stałej informacji mieszkańców i dyżurów radnych otwartych dla wszystkich.

Jestem przekonany, że poprzez wspólne działania mieszkańców Gminy Kobierzyce i szeroką współpracę z władzami Gminy i Przedsiębiorcami oraz przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych środków, w tym funduszy unijnych z nowego rozdania na lata 2014-2020, jesteśmy w stanie osiągnąć wiele dla dobra nas, naszych rodzin i gminy.

Poprzez prowadzenie blogu internetowego „O Bielanach Wrocławskich i Gminie Kobierzyce” http://mojebielanywroclawskie.blogspot.com/ będę kontynuował wprowadzanie zasady przejrzystości i jawności prac.


Notka biograficzna: Witold Ozimek, lat 51, wykształcenie wyższe magister inżynier elektroniki

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, podyplomowe studia ekonomii oraz zarządzania.

Do 2008 roku prowadziłem działalność zawodową w obszarze technologii informatycznych. Od 2009 pracuję jako doradca procesów biznesowych i konsultant projektów unijnych świadcząc usługi dla firm i organizacji.

W wolnych czasie oddaję się pasji nurkowania, jestem miłośnikiem turystyki aktywnej, biegania rekreacyjnego i sportów zespołowych, interesuje się historią i nowoczesnymi technologiami informatycznymi oraz zagadnieniami odnawialnych źródeł energii. Mieszkam w Bielanach Wrocławskich na osiedlu przy ulicy Świerkowej.

Okręg Wyborczy numer 5

Bielany Wrocławskie (część południowo-zachodnia)

Lista Komitetu Wyborczego numer 15


Komentarze wyraź swoją opinię

Dodaj komentarz

Zamieszczone powyżej opisy są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu kobierzyce24.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.