,

Aktualności 06.11.2014 | wyświetlenia: 1929

Wybory Samorządowe 2014 - prezentacja kandydatów: Dariusz Kałużny

Prezentujemy sylwetkę dandydata do Rady Gminy Kobierzyce

DARIUSZ KAŁUŻNY
Urodzony we Wrocławiu w 1964 roku. Mieszkaniec  Bielan Wrocławskich od 2003 roku. 
Z zamiłowania, pasji i wykształcenia muzyk, po wydziale wokalno-aktorskim. 
Razem z żoną Małgorzatą prowadzi w Bielanach Wrocławskich Centrum Działań Twórczych „Kuźnia” – rodzinną firmę o charakterze artystyczno-kulturalnym, wspierającą  pasję i twórczy rozwój dzieci i młodzieży.  
Ma dwoje dzieci: 13 letnią córkę i 17 letniego  syna.  Miłośnik rodziny, edukacji domowej, sztuki filmowej  i rockowego grania. 

RODZINA
Wspieranie inicjatyw chroniących istnienie i funkcjonowanie rodzin w ich tradycyjnym  kształcie :
Tata + Mama + Dzieci i utrwalających podstawowe wartości moralne.
Wspieranie kompetencji rodziców w procesach wychowawczych,  w myśl przekonania, że dzieci są własnością Rodziców, a nie Szkoły czy Państwa.
Stworzenie możliwości rodzinnego aktywnego spędzania czasu, poprzez przystosowanie infrastruktury  do tego typu działań i stworzenie szerokiej  gamy zróżnicowanych form wypoczynku, w tym również rekreacji i obcowania ze sztuką.

EDUKACJA
Wspieranie zróżnicowanych form edukacyjnych, w tym edukacji domowej,  szkół demokratycznych,  szkolnictwa prywatnego i innych stanowiących twórczą alternatywę dla państwowego  systemu szkolnictwa.
Utworzenie, przygotowanie i wyposażenie obiektów przeznaczonych na cele edukacyjne do przyjęcia zwiększającej się stale  ilości uczniów, umożliwiając właściwe warunki do rozwoju intelektualnego i fizycznego, bez konieczności wprowadzania systemu zmianowego.

BIELANY WROCŁAWSKIE
Wspieranie inicjatyw związanych z rozwojem wydarzeń artystyczno- kulturalnych na terenie naszej miejscowości ułatwiających dostęp do szeroko pojętej kultury, bez konieczności wyjazdu do Wrocławia.
Rozbudowanie i modernizacja infrastruktury komunikacyjnej, w tym dróg i ścieżek, ułatwiających sprawną i bezpieczną komunikację pieszych i rowerzystów wewnątrz poszczególnych miejscowości gminy. Stworzenie sprawnego i atrakcyjnego szlaku rowerowego umożliwiającego bezpieczną komunikację z miastem i sąsiednimi gminami.
Dbałość o stałe podnoszenie warunków bytowania i bezpieczeństwa mieszkańców Bielan Wrocławskich.


Komentarze wyraź swoją opinię

Dodaj komentarz

Zamieszczone powyżej opisy są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu kobierzyce24.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.