,

Aktualności 25.11.2015 | wyświetlenia: 4720

Trzymaj cukier pod kontrolą!

Z okazji przypadającego w listopadzie Światowego Dnia Cukrzycy w dwóch przychodniach NZOZ „Twój Lekarz”- w Kobierzycach i Ślęzy - będzie można wziąć udział w bezpłatnych badaniach i konsultacjach. 
 Akcja odbędzie się 28 listopada w godz. 11.00-15.00. 
 Cukrzyca to jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych i pierwsza niezakaźna choroba uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku. Według danych Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej w 2013 r. na całym świecie chorowały na nią już 382 mln osób (podczas gdy jeszcze w 1985 r. było to tylko 30 mln), a szacuje się, że za 20 lat liczba chorych sięgnie prawie 600 mln osób! Do tej pory cukrzyca zaatakowała około 2 mln Polaków, ale według lekarzy cierpi na nią o wiele więcej osób, które nie są jej świadome, ponieważ cukrzyca przez wiele lat przebiegu może nie dawać żadnych objawów. Tymczasem związane z nią groźne powikłania są coraz częstszymi przyczynami zgonów. Cukrzyca pozwala na normalne życie, jeśli oczywiście jesteśmy pod opieką lekarza i stosujemy się do jego zaleceń. Przede wszystkim jednak powinniśmy dbać o profilaktykę i odpowiedni tryb życia oraz dietę. 
 Warto wykorzystać więc okazję i przyjść w sobotę 28 listopada do jednej z dwóch przychodni NZOZ „Twój Lekarz” na bezpłatne badania i konsultacje pod hasłem „Cukier pod kontrolą”: 
 • bezpłatne badanie ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi, 
 • mierzenie obwodu brzucha oraz wskaźnika masy ciała (BMI), 
 • natychmiastowa konsultacja wyników u lekarza POZ,
 • profilaktyka antycukrzycowa – konsultacje na temat właściwej diety i badan, postępowanie w przypadku wykrycia choroby,
 • darmowe szkolenie z obsługi glukometru,
 • porady dotyczące insulinoterapii,
 • możliwość umówienia się na wizytę lekarską do specjalisty diabetologa czy dietetyka,
 • specjalny rabat na dopplerowskie badanie USG przepływu naczyń.

 Akcja „Cukier pod kontrolą” - bezpłatne badania i konsultacje. Sobota 28 listopada 2015, godz. 11.00 – 15.00. Przychodnie NZOZ „Twój Lekarz” w Kobierzycach (ul. Witosa 5) oraz Ślęzy (ul. Przystankowa 2).

Komentarze wyraź swoją opinię

  • 15.01.2017 02:57 Autor: imobagonamamo

    http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor <a href="http://online-purchaselevitra.net/">online-purchaselevitra.net.ankor</a> http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/

Dodaj komentarz

Zamieszczone powyżej opisy są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu kobierzyce24.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.