,

Aktualności 18.05.2010 | wyświetlenia: 1211

Prezentacja nowych kierunków kształcenia w firmie LG w Biskupicach Podgórnych

W dniu 19 maja 2010 r. o godz. 10:00 w firmie LG w Biskupicach Podgórnych odbędzie się spotkanie dyrektorów szkół gimnazjalnych współorganizowane przez Starostwo Powiatowe we Wrocławiu oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach. Na spotkanie zostali zaproszeni dyrektorzy szkół gimnazjalnych z terenu powiatu wrocławskiego oraz powiatów sąsiednich.

Spotkanie poświęcone będzie prezentacji nowych kierunków kształcenia technicznego (technik elektronik, technik mechatronik) oraz zawodowego (monter mechatronik, monter elektronik) w Powiatowym Zespole Szkół Nr 1 w Krzyżowicach.

Uruchomienie nowych kierunków stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie Koncernu LG na wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, jak również na aktualne potrzeby rynku pracy. Istotnym elementem spotkania będzie zwiedzanie kompleksu fabryk, co umożliwi zapoznanie się z warunkami pracy i technologiami stosowanymi w Koncernie LG.

Celem spotkania jest zapoznanie zaproszonych dyrektorów oraz nauczycieli szkół gimnazjalnych z ofertą Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Krzyżowicach, która będzie stanowić propozycję dla absolwentów dzisiejszych szkół gimnazjalnych.

Spotkanie będzie cennym elementem w procesie dostosowywania oferty edukacyjnej do aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy. Pozwoli ono na określenie aktualnych potrzeb w zakresie uruchomienia nowych kierunków kształcenia w zawodach, które będą stanowić w przyszłości atrakcyjną propozycję dla absolwentów dzisiejszych szkół gimnazjalnych.

Źródło: PZS Krzyżowice

Komentarze wyraź swoją opinię

  • 13.01.2014 07:24 Autor: llYM9iBF0Tj

    Tak, Panie Aleksandrze; ale wśrf3d wspf3łczesnych polskich Bibliotekarek i Czytelniczek ta niecszzęsna kobieta jest uznawana za pisarkę. Obawiam się, że podobnie myśli o niej wielka część polskich Nauczycielek; i tu tkwi sedno problemu polskiej polityki kulturalnej (o ile taka istnieje).Potrafię sobie wyobrazić, że wciągną jej pisaninę do lektur obowiązkowych w liceach - i będzie się to przerabiać zamiast, na przykład, Conrada.(Nawiasem mf3wiąc: Conrad też jest przerabiany niewłaściwie - uczniowie powinni spotykać się z Nim w wersji angielskiej - byłby w tym wielki pożytek na dwf3ch polach jednocześnie - polszczyzny i angielszczyzny)Mam nadzieję, że doczekamy czasf3w, w ktf3rych lekturą obowiązkową będzie pisarstwo Coryllusa :) Amen; nie żartuję.Wyrazy szacunku i serdeczne pozdrowienia.

Dodaj komentarz

Zamieszczone powyżej opisy są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu kobierzyce24.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.