,

Aktualności 08.11.2010 | wyświetlenia: 3659

Prezentacja kandydatów: Maria Wilk

Prezentujemy kandydatów w Wyborach Samorządowych 2010.
Zachęcamy mieszkańców do zadawania pytań kandydatom.

Kandydatka do Rady Powiatu Maria Wilk


Szanowny Wyborco,
Pochodzę ze wsi Krzyżowice w gminie Kobierzyce, gdzie rodzice moi prowadzili nieduże gospodarstwo rolne. Ukończyłam Technikum Rolnicze w Krzyżowicach a następnie studia wyższe na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Po ukończeniu studiów moje życie rodzinne i zawodowe związałam z Kobierzycami. Pracowałam początkowo jako nauczyciel chemii i fizyki w Szkole Podstawowej w Kobierzycach a następnie jako dyrektor Szkoły Podstawowej w Pustkowie Żurawskim i Kobierzycach, gdzie uczestniczyłam aktywnie w dziele budowy nowej szkoły, której pamiętnego otwarcia dokonał Lech Wałęsa. W latach 1999 – 2002 pracowałam na stanowisku Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu a następnie kierowałam oświatą w gminie Kobierzyce. W 2006 roku Rada Gminy Kobierzyce powołała mnie na stanowisko Sekretarza Gminy. Od 2002 roku jestem Radną Rady Powiatu Wrocławskiego. Rzetelnie i uczciwie staram się wypełniać swoje obowiązki. Stale podnoszę kwalifikacje zawodowe. Pomimo licznych obowiązków zawodowych i rodzinnych podjęłam w 2000 roku naukę języka angielskiego i po czterech latach nauki zdałam egzamin FCE University of Cambridge potwierdzający znajomość języka angielskiego. W 2010 roku ukończyłam studia podyplomowe o specjalności Zarządzanie Kryzysowe w Wyższej Szkole Służb Publicznych ASESOR we Wrocławiu a także zorganizowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji studia podyplomowe dla kadry zarządzającej Akademia Liderów Samorządowych na Uniwersytecie Warszawskim. Chętnie podejmuję się realizacji nowych, trudnych zadań z pełną odpowiedzialnością za podejmowane decyzje. W dziele rozkwitu gminy Kobierzyce w różnych sferach działalności na rzecz tworzenia coraz lepszych warunków życia mieszkańców jest też i mój znaczący wkład. Chętnie pomagam ludziom w rozwiązywaniu istotnych życiowych problemów. Swoją pracą i postępowaniem na co dzień staram się dawać świadectwo swojej rzetelności i kompetencji.

OSIĄGNIĘCIA / ZREALIZOWANE DZIAŁANIA
 • Opracowałam i wdrożyłam program stypendialny dla szczególnie uzdolnionych uczniów, który jest realizowany od 10 lat w Powicie Wrocławskim, a od 8 lat w gminie Kobierzyce. Program ten przyczynił się do poprawy szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej i został upowszechniony w wielu gminach i powiatach na Dolnym Śląsku.
 • W 2003 r. we współpracy z Fundacją im. Komeńskiego oraz dzięki zaangażowaniu firmy Cargill opracowałam program polegający na tworzeniu Ośrodków Przedszkolnych w małych miejscowościach gdzie nie ma przedszkoli. Program ten realizowany jest do chwili obecnej przez gminę Kobierzyce a wymiernym efektem jest korzystanie corocznie przez 80 dzieci z nieodpłatnej opieki i edukacji przedszkolnej. Udany pilotaż zaowocował wdrożeniem innych form edukacji przedszkolnej do ustawy o systemie oświaty i stworzeniem prawnych form ich funkcjonowania.
 • Koordynowałam i organizowałam współpracę zagraniczną dzieci i młodzieży. W tym na uwagę zasługuje udział młodzieży w kursach językowych w Akademii Klaussenhof w Niemczech (finansowanych ze środków Polsko-Niemieckiej Fundacji Współpracy i wymiany Młodzieży), uczestnictwo artystów w projektach artystycznych organizowanych w wiosce artystów Shopingen w Niemczech oraz współpracę Szkoły Podstawowej w Bielanach Wrocławskich ze szkołą we Francji.
 • Zorganizowałam pomoc rzeczową dla dzieci z terenów dotkniętych powodzią (Bogatynia i okolice), dzięki której około 100 dzieci otrzymało odzież i niezbędne rzeczy na kwotę ok. 600 zł. dla każdego dziecka.
 • Od lat stale współpracuję z Zakładem Leczniczo Opiekuńczym w Wierzbicach w działaniach na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych.
 • Współpracuję z organizacjami pozarządowymi oraz klubami sportowymi. W wyniku moich starań Klub Piłki Ręcznej w Kobierzycach oraz Klub Piłki Nożnej GALAKTIKOS Solna uzyskały sponsoring firm koreańskich LG .
 • Zainicjowałam realizację udziału gminy w projektach, które przyniosły wymierne efekty społeczne i finansowe jak np. pozyskanie środków unijnych w programie Kapitał Ludzki, w wyniku którego 30 osób z ternu gminy Kobierzyce znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej otrzymało komputery z dostępem do Internetu.
 • W latach 2002 - 2006 pełniłam funkcję przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury i Sportu w Radzie Powiatu Wrocławskiego. Za pracę społeczną dla dobra dzieci zostałam uhonorowana odznaką „Przyjaciel dziecka” przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
 • W latach 2006 – 2010 pełniłam funkcję przewodniczącej Komisji Dróg i Transportu w Radzie Powiatu Wrocławskiego. W tym okresie zrealizowano wiele istotnych dla bezpieczeństwa mieszkańców inwestycji i remontów dróg powiatowych przy istotnym współudziale finansowym gmin Powiatu Wrocławskiego.

Aktualizacja:

 

Komentarze wyraź swoją opinię

 • 08.11.2010 11:00 Autor: Mieszkaniec gminy Kobierzyce

  Proszę Panią o wymienienie tych wielu zrealizowanych w latach 2006 - 2010 istotnych dla bezpieczeństwa mieszkańców inwestycji i remontów dróg powiatowych na terenie gminy Kobierzyce.

 • 09.11.2010 09:24 Autor: Mariusz Połowczuk

  Przesłaną od Kandydatki listę zrealizowanych zadań umieściłem w aktualizacji newsa - PDF do pobrania.

 • 11.11.2010 22:46 Autor: stracone lata

  stracone lata powiat wrocławski 2006-2010 doprowadziła pani do niezrealizowania wielu drogowych inwestycji głosując przeciw nim - przebudowa drogi Ślęza Wysoka, Tyniec n/Śl., Krzyżowice - Gniechowice. Ważniejsza była nowa siedziba Starostwa Powiatowego. Aż żal oddać zmarnowany głos !!!!

 • 12.11.2010 23:07 Autor: mieszkanka kobierzyc

  znam Panią Marię i jestem zadowolona z jej działam. POPIERAM, bo jest naprawdę wartościową kobietą!

 • 12.01.2014 09:29 Autor: H5uLIhrLf

  Minęło kilka dni, a wy już macie prawie dziseięć tysięcy głosf3w więcej. Jestem pełen podziwu jak taka mała wioska daje sobie tak świetnie radę. My już dawno zrezygnowaliśmy.Mf3j głos też macie! Pozdrowienia od sąsiedniej gminy (Trzcinica)!

 • 30.01.2014 14:15 Autor: DOnrSL6ej376

  I co wy tam wszyscy rbiicoe, dlaczego Platforma w Ketrzynie nie robi porządku z Tadeuszem Mordasiewiczem, ktf3ry niszczy ludzi. Szpital bez lekarzy to jak autobus bez kierowcy nie pojedzie dalej. Ratuj się kto może i uciekaj z Ketrzyna http://ohnczskomnd.com [url=http://dzzrqtucvv.com]dzzrqtucvv[/url] [link=http://uztmntdaa.com]uztmntdaa[/link]

Dodaj komentarz

Zamieszczone powyżej opisy są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu kobierzyce24.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.