,

Aktualności 27.05.2014 | wyświetlenia: 1861

Poznaj fascynujący świat robotów!

Zmierz się z innymi w pojedynku na myślenie, kieruj robotem po specjalnym torze przeszkód lub weź udział w robotycznym sumo! To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekać będą na najmłodszych gości Parku Handlowego Auchan Bielany już w najbliższą niedzielę. Z okazji Dnia Dziecka galeria handlowa przeniesie wszystkich do porywającego świata najnowszych technologii.

Czy w przyszłości roboty zastąpią człowieka we wszystkim? Szybki rozwój technologii i coraz większa wiedza, jaką dysponują inżynierowie pozwala w to wierzyć. Już dziś specjaliści z dziedziny robotyki mogą się bowiem pochwalić licznymi osiągnięciami. Niektóre z nich będzie można podziwiać w niedzielę 1 czerwca w Parku Handlowym Auchan Bielany. Z okazji Dnia Dziecka zarówno mali, jak i nieco więksi fani nowych technologii będą mogli przenieść się do pasjonującego świata robotów i odkryć sekrety ich funkcjonowania. Wielu emocji dostarczy z pewnością pojedynek na umysły. Maluchy będą miały wyjątkową okazję, aby zmierzyć się z innymi w grach wykorzystujących technologię odczytu fal mózgowych. Dzięki takim zabawkom XXI wieku, jak Mindflex Duel uczestnicy zabawy spróbują pokonać specjalny tor piłeczką, którą w ruch wprowadza siła koncentracji zawodnika. Ogromne możliwości robotów będzie można także poznać podczas turnieju walki robotów sumo. Na specjalnej arenie instruktor przeprowadzi walkę pokazową, opowiadając jednocześnie o historii dyscypliny zwanej robosumo. Każdy będzie miał także okazję pokierować zdalnie zawodnikiem sumo i zmieść swojego przeciwnika z maty. Sił w precyzyjnym sterowaniu maszynami maluchy będą mogły spróbować także na specjalnym torze przeszkód Robotica. Zadaniem uczestników zabawy będzie pokonanie toru oraz pobranie próbek do stacji badawczej. Natomiast za pomocą zdalnie kontrolowanych narzędzi uczestnicy spróbują przeprowadzić niewielkie prace w warsztacie. Z kolei podczas spotkania z robozwierzętami fani nowych technologii dowiedzą się, jakiego rodzaju mechanizmy i czujniki odpowiadają za wprawianie maszyn w ruch. Spotkanie z robotami odbędzie się w niedzielę 1 czerwca w Parku Handlowym Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej 6 w Bielanach Wrocławskich. Z osiągnięciami robotyki będzie się można zapoznać od godziny 12.00 do godziny 18.00.

Komentarze wyraź swoją opinię

Dodaj komentarz

Zamieszczone powyżej opisy są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu kobierzyce24.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.