,

Informator aktualizacja: 28.04.2010 13:59 | wyświetlenia: 10658

Parafia: Wierzbice

Parafia Rzymskokatolicka Bożego Ciała i Matki Bożej Częstochowskiej
Wierzbice, pl. Bożego Ciała 1, 55-040 Kobierzyce
tel. (071) 390 80 33
Proboszcz kanonik: ks. Andrzej Ćwik

« Powrót

Komentarze wyraź swoją opinię

 • 10.12.2016 18:46 Autor: Zalamani rodzice

  Witam.Piszę w związku z zapytanie a propos udzielenia Sakramentu Bierzmowania w parafii w Wierzbicach gmina Kobierzyce.Zastanawiam się gdzie logika i sens decyzji tutejszego proboszcza na tema kosztów jakie dzieci muszą ponieść za udzielenie owego sakramentu.150 zł za dwoje dzieci a 200 zł za jedno dziecko...chore!!!W czasach kiedy rodzice pracują całymi dniami by móc podołać wszystkim wydatkom kosztem dzieci i czasu w którym powinni być przy nich są skazani na jakieś wybujałe,niewyjaśnione koszta przez proboszcza????Rozumiem że wedle widzi mi się proboszcza my rodzice musimy pokornie zapłacić...?W innym przypadku nasze dziecko będzie te złe...gorsze?Bierzmowanie w parafii w Kobierzycach(Gmina pod którą należymy) oparło się na kwocie 50zl.od dziecka...najwidoczniej my rodzice z miejscowości podlegających pod ową Gminę jesteśmy inni..???Ja mając tylko jedno dziecko które przystępuje do Sakramentu Bierzmowania najwidoczniej jestem temu winna...???Ponosząc takie koszta wciąż ich nie rozum

 • 10.12.2016 18:58 Autor: A

  miem!!!...Zawsze to puszczając dwoje dzieci jest mega promocja!!!!????Bardzo proszę o wyjaśnienie mi jak nasz proboszcz jako człowiek i duszpasterz, miłosierny i łaskawy,który jest wsparciem dla swoich parafian ustala sobie cennik za owe udzielenie sakramentu.Zastanawiam się...może ja jako szara ,zwykła parafianka nie mam pojęcia że taki cennik istnieje...Cennik któremu my parafianie przez zarządzenie proboszcza musimy się dostosować...Bardzo proszę o odpowiedz za co z góry dziękujemy...Ja i inni rodzice.

 • 04.02.2017 06:19 Autor: Ks. Proboszcz

  W związku z nieprawdziwymi informacjami jakie Pani podaje, zapraszam do kancelarii parafialnej lub na spotkanie rodziców 10 lutego 2017 r. do Kościoła w Wierzbicach o 17.30.
  Ks. Proboszcz

 • 04.02.2017 18:34 Autor: Też Rodzić

  O duszo przewrotna i obłudna....Gdzie znajomość prawd wiary...??? Takie postępowanie dla mnie jest godne tylko pisząc delikatnie - biorców sakramentów... Medalik krzyżyk, datki na wspólnotę kościoła, organistę ma proboszcz pokryć sam no tak ma przecież bank i produkuje pieniądze albo cudownie rozmnaża hnmm Pięknie podcinamy gałęzie na których siedzimy!!!!!! i wystawiamy opinie o parafianach Wierzbice...Szanujcie proboszcza , którego macie inny może być gorszy.Razem ustaliliśmy kwotę , sprzeciwu nie było tylko tu porazka dla piszącego, gdyż wystawił świadectwo głębokiej wiary.Nowe przykazanie się kłania..... będziesz miłował bliżniego swego jak siebie samego.Jak uważam , że w ratach nie dam rady ustalonej kwoty spłacić idę do proboszcza rozmawiam...Proboszcz jest komunikatywny, emptyczny , może by tą osobę piszącą nawet zwolnił całkowicie z opłaty...I po co wylewać te niesprawiedliwe oszczerstwa, brudy na forum...Takie postępowanie bezpodstawne, agresywne, to służenie demonowi...Przed

 • 04.02.2017 18:51 Autor: Też Rodzić

  przyjęciem Sakramentu Bierzmowania osoba pisząca winna zrobić r-k sumienia. !!!!!!!!!!Przyznać się i przeprosić proboszcza i innych rodziców, nie została upoważniona aby podważać na forum nasze decyzje i je ujawniach.W każdej parafii sa różne kwoty , w zależności od ilości kandydatów do bierzmowania...Ale wierzący nie sieją zamętu, tylko współpracują jako współnota, nie ujawniają na forum, nie chwalą się i nie żalą.....Służą Bogu nie demonowi!!!!!!!!!!!!!, sakramenty przyjmują z wiarą!!!!!!!!!!!!!!!!!.Módlić się Nam trzeba w Wierzbicach za zakłamanych rodziców!!!!!!!!!Proboszczowi zyczymy dużo łask Bożych, zdrowia i sił....

 • 04.02.2017 19:11 Autor: zainteresowany

  "zwykła parafianka nie mam pojęcia "!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wyrazy współczucia dla Proboszcza , że ma takie parafianki:) nic dodać nic ująć.

 • 05.02.2017 09:48 Autor: Rodzic

  Czytając ten post, widzę kolejny atak na księzy.Ciekawi mnie czy ta Pani też tak krytykuje ceny za usługi fryzjerskie, kosmetyczne.??? Poprawny chrześcijanin winien wyjaśnić osobiście w 4 oczy, jeżeli tego nie czyni znaczy, że jest to obłuda, krytyka bez podstawna, stek kłamstw. Bynajmniej dla mnie .Kiedyś ludzie szanowali naukę Boga i siebie wzajemnie, mówiono:"Kto na księdza szczeka ten się Go przy śmierci nie doczeka" Dziś są wśród nas mąciciele :( Nie można być wobec nich biernym, bowiem stajemy się ich współuczestnikami!!!!!. Brońmy naszej wiary i nauki Chrystusa. Proboszczowi w Wierzbicach współczuje, ma " szarą, zwykłą parafiankę, nie mającą pojęcia" czyli Proboszcz ma pracę na ugorze.Należy tylko się modlić o większą wiarę i życie prawdą tych parafianek.

 • 05.02.2017 16:32 Autor: Barbara

  Współczuję Proboszczowi takich parafian.Ksiądz jaki by nie był nie pasuje,dobrze o tym wiem bo byłam parafianką.Opamiętać się trzeba i popatrzeć na siebie i swoje błędy a nie wypisywać takie rzeczy trzeba zacząć dawać dzieciom prawdziwy przykład wiary a nie czepiać się niewinnie Księdza Proboszcza.Uczęszczam nieraz na Msze Święte i miałam możliwość zobaczyć jakiego Parafia ma wspaniałego Księdza Proboszcza cierpliwy,przepiękne kazania mówi w pełni oddany ludziom i Bogu.Jak można tak niewinnie oczerniać,to trzeba mieć sumienie,żeby psuć Księdzu.Obecnie mieszkam w mieście,ale takich rzeczy nie ma w mojej obecnej Parafii,ludzie potrafią docenić trud pracy i zaangażowanie swoich księży,szanują bardzo.Była parafianka.Barbara.

 • 05.02.2017 19:55 Autor: Parafianka

  Jestem zbulwersowana,żeby pisać takie oszczerstwa i nie prawdę na Księdza Proboszcza.Sprawy dotyczące Śakramentu Bierzmowania nie powinny być zamieszczane na forum internetowym.
  Ksiądz Proboszcz jest wyjątkowy i wspaniały prawdziwy Ksiądz z powołania.
  Kazania głosi piękne pouczające ma piękny anielski głos.Ksiądz Proboszcz jest cierpliwy,wyrozumiały,skromny ma otwarte serce dla wszystkich parafian.Z pamięcią modlitewną dla Księdza Proboszcza.Parafianka.

 • 10.02.2017 10:25 Autor: Zażenowana Pani postawa parafianka

  Tak mnie zastanawia, czy Pani pisząca swoje żale na forum ma pojęcie jaki jest koszt organizacji takiej "imprezy" ? Bo gdyby się przez chwilę zastanowiła, to wiedziałaby, ze :-organista, kwiaty, medalik, krzyżyk, datki na Biskupa(tak, tak szanowna Pani, realia sa okrutne) kosztują. Gdyby Pani się zastanowiła, to wzięłaby Pani pod uwagę, ze koszt bierzmowania dzieli się na x osób. Gdyby zrezygnowal ksiądz z kwiatow, z organisty i obciął tym samym koszty to już byłyby głosy niezadowolenia, ze za skromnie, za brzydko itp. Bez urazy, bo nie wiem, czy Pani chodzi do kościoła co niedziele i nie mnie to oceniać, ale ludzie nie znają więcej niż 1 gora 2 zwrotki pieśni. A ktoś musi to "pociągnąć".
  Tak Pani narzeka, a nie wiem czy ma Pani pojęcie o tym, ze bierzmowanie to tez koszt np.: oświetlenie czyli dodatkowo godzina prądu zużyta więcej. Prosze się uderzyć w piersi i powiedzieć ile razy z własnej woli przyszła Pani i pozamiatała liście koło kościoła, albo skosiła trawę? Zawsze to spada n

 • 10.02.2017 11:40 Autor: Zażenowana Pani postawą parafianka

  Na te same osoby. Często jak widzę już poprostu starsze i robią to za darmo. A kościół to nasze wspólne dobro. A budynek trzeba utrzymać.

  A pisanie na forum w ten sposób jest poprostu nietaktowne. Ksiądz z Wierzbice nie należy do osób to których nie da się podejść, czy porozmawiać. Wystarczyło wspomnieć o swojej trudnej sytuacji. Nie wiem, czy chciałaby Pani o sobie przeczytać w internecie, gdy byłaby możliwość rozmowy. Takie oszczerstwa( tak, zarzuciła Pani człowiekowi, ze on te pieniądze zbiera dla siebie) są nietaktowne i nieeleganckie.

  I ostatnie, podaje Pani, ze w Kobierzycach dzieci płaca po 50 zł. Jeśli zastanowiłabym się Pani, ze koszty stałe tj. np.: kwiaty, organista, biskup sa takie same dla każdej parafii, i wynoszą 2500zl, to dzieląc je na np 50dzieciakow wyjdzie po 50 zł na każde. Ale jeśli w Wierzbicach do bierzmowania przystąpi np 12 dzieciaków to koszt wyniesie 200zl. Proste? To tylko matematyka. A kultury i klasy musi się Pani nauczyć sama.

 • 16.02.2017 12:54 Autor: Maria

  Z wielkim bólem czytam to wszystko, bo chodzi tu przecież o tak ważny sakrament w życiu młodego człowieka. Ja osobiście niewiele pamiętam z tego wielkiego wydarzenia w moim życiu. Chwała Duchowi Świętemu, że On mimo wszystkich naszych ludzkich ułomności nie zostawia nas i wciąż czeka na nasze dojrzale decyzje w kwestiach wiary i życia wiecznego. Pewnie wszyscy mamy wciąż i aż do końca wiele do zrobienia, by tak naprawdę zajrzeć do własnych serc i sumień, i zobaczyć na ile pozwalamy Bogu mieszkać w nas. Kiedy nawiedza nas pokusa, by ocenić innych, to przywołajmy w swojej pamięci modlitwę faryzeusza i celnika. Słowo Boże jest wciąż żywe i uniwersalne, aż do skończenia świata. Odnosi się do każdego z nas, tu i teraz, do mnie i do ciebie. Droga Siostro w Jezusie Chrystusie, nie utrudniaj, proszę, swemu dziecku przyjęcia darów Ducha Świętego. Zycie człowieka, to dużo więcej niż to krótkie wędrowanie po ziemi. Zapewniam Cie, że tak jest, chociaż może dzisiaj jeszcze patrzysz na to inaczej. P

 • 16.02.2017 13:46 Autor: Maria

  rzygotowanie każdego wielkiego wydarzenia wiąże się zawsze z odpowiedzialnością materialna. Jest to dla wielu księży temat bolesny i upokarzający, bo jakże często napełniamy ich kielich goryczą naszego szemrania i krytykanctwa. Porozmawiaj z Księdzem Proboszczem, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś. Pośród tych wszystkich wypowiedzi widzę, ze nie potępił Ciebie i nie zganił publicznie. Jest dobrym Pasterzem, życzliwym i otwartym, i trzeba to zobaczyć i docenić. Jest jeszcze trochę czasu, by wszystko naprawić, Bóg zawsze czeka na nasze powroty. Wierze, ze będzie to z Twojej strony decyzja, która spodoba się Bogu. Pozdrawiam i życzę radości z okazji Sakramentu Bierzmowania dziecka.

Dodaj komentarz

Zamieszczone powyżej opisy są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu kobierzyce24.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.