,

Aktualności 26.07.2010 | wyświetlenia: 3316

Gminne inwestycje

Jednym z najważniejszych zadań gminy jest proces rewaloryzacji miejscowości Kobierzyce. Zakończyły się prace związane z budową ciągu pieszo-jezdnego przy ul. Robotniczej 1 wraz z zagospodarowaniem terenu. Dzięki temu wizerunek miejscowości znacznie się poprawił, a jej mieszkańcy zyskali nowe miejsce do spacerów. Prace te zostały wykonane przy okazji przebudowy ul. Robotniczej i ul. Witosa.

Końca dobiegają roboty przy ul. Witosa w Kobierzycach. Obecnie trwa budowa mini dworca autobusowego. Po zakończeniu prac drogowych na terenie dworca powstaną punkty handlowe. W ramach rewaloryzacji miejscowości planowana jest także przebudowa posterunku policji w Kobierzycach. Gmina zawarła porozumienie w tej sprawie z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Wkrótce na to zadanie zostanie ogłoszony przetarg.

Kontynuowana jest budowa hali sportowo-widowiskowej w Kobierzycach. Realizowane są roboty ociepleniowe na elewacji oraz montaż instalacji wewnątrz budynku.

Ponadto rozpoczyna się budowa ul. Zacisznej w Tyńcu Małym. W miejscowości Wysoka dobiegły końca prace związane z inwestycją drogową przy ul. Chabrowej. Zrealizowano większość prac przy budowie chodnika wraz z budową zatok autobusowych, odwodnieniem i oświetleniem w ciągu ul. Radosnej w miejscowości Wysoka. Natomiast w Kuklicach rozpoczęto prace przy budowie chodników wraz z wykonaniem nowej nawierzchni drogi i odwodnieniem. Gmina Kobierzyce pozyskała na ten cel 250 679, 00 zł ze środków krajowych, z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008 – 2011.

Zakończono już remonty nawierzchni bitumicznych na terenie gminy. Trwa natomiast rozbudowa oświetlenia drogowego ulic w Bielanach Wrocławskich. Zgodnie z projektem, zarówno słupy, jak i lampy oświetleniowe mają estetyczny wygląd, są energooszczędne i funkcjonalne. W Tyńcu nad Ślężą budowany jest dom przedpogrzebowy na terenie cmentarza komunalnego.

Na bieżąco prowadzone są roboty remontowe w gminie Kobierzyce. W ostatnim czasie wykonano remonty w następujących obiektach: świetlica w Cieszycach, remiza w Pustkowie Żurawskim, ośrodek zdrowia w Kobierzycach, świetlica w Ślęzie, świetlica w Domasławiu, świetlica w Tyńcu Małym, świetlica w Wierzbicach, świetlica w Kuklicach, świetlica w Księginicach oraz w budynek komunalny w Pustkowie Wilczkowskim.

Cały czas prowadzona jest budowa kanalizacji sanitarnej w południowej części gminy, w miejscowościach Wierzbice, Solna na osiedlu Żurawice w Pustkowie Żurawskim. Rozpoczynają się prace w Cieszycach. Natomiast dla środkowej części gminy realizowana jest dokumentacja projektowa kanalizacji sanitarnej. Na ukończeniu są prace związane z rozbudową wodociągów w miejscowościach Cieszyce, Królikowie, Pełczyce, Solna oraz kanalizacji i wodociągu w miejscowości Wysoka przy ul. Różanej.

Na terenie przedszkola samorządowego w Ślęzie powstała nowa nawierzchnia na placu zabaw. W obrębie urządzeń zabawowych zamontowano bezpieczne nawierzchnie poliuretanowe.

Budowanych jest sześć nowych świetlic. Do końca bieżącego roku będzie skończona budowa takich obiektów w miejscowościach: Małuszów, Owsianka, Magnice, Damianowice, Szczepankowice, Budziszów. Obecnie rozpoczęły się roboty wykończeniowe, trwa także zagospodarowanie terenu przy tych obiektach. Wkrótce rozpocznie się budowa świetlicy w Chrzanowie, obecnie wykonywana jest dokumentacja projektowa. Na etapie projektowania jest także remont świetlicy wiejskiej w Dobkowicach. W najbliższym czasie zostaną ogłoszone przetargi na wykonanie robót budowlanych.

W Domasławiu kontynuowane są prace w związku z zagospodarowaniem terenu zielonego w rejonie kościoła.

Źródło: wpf.pl

Komentarze wyraź swoją opinię

Dodaj komentarz

Zamieszczone powyżej opisy są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu kobierzyce24.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.