,

Informator aktualizacja: 28.04.2010 13:58 | wyświetlenia: 5067

Dwór barokowy w Królikowicach

Dwór barokowy z XVIII wieku. Dwór został przebudowany na przełomie XIX-XX wieku na neorenesansowy. We wnętrzu zachowane zostały sklepienia i barokowa klatka schodowa. Na terenie dworu znajdowały się kiedyś: browar i gorzelnia, kuźnia, wiatrak oraz karczma. 

Pałac w Królikowicach

« Powrót

Komentarze wyraź swoją opinię

  • 23.05.2010 20:53 Autor: kewin

    Paradoks obiektu jest taki jak w przypadku innych tego typu. Obiekt wyglądał świetnie i jeszcze lepiej prosperował do końca II WŚ. Przesiedlenie właścicieli i pozostawienie kompleksu pod władzą partii pod okiem gawiedzi ze wsi spowodowało totalne zniszczenie, oraz rozgrabienie dosłownie wszystkiego. Próby przywracania świetności tego miejsca są bardzo kosztowne i niestety często nie udane.

  • 07.06.2014 13:39 Autor: Misia

    Czy możliwe jest obecnie zwiedzanie pałacu w Królikowicach i Kobierzycach? Interesuja mnie przedwojenne ciekawe budowle na terenie wokół Wrocławia, stare pałace, dwory. Czy na ktoś miejsca takie, ktore można zwiedzić chociaż z zewnątrz, mogą też być stare grobowce, itp.

Dodaj komentarz

Zamieszczone powyżej opisy są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu kobierzyce24.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.