,

Aktualności 16.11.2015 | wyświetlenia: 4391

Bądź bezpieczny na drodze - noś elementy odblaskowe

Odblask przypięty do ubrania sprawia, że kierowca może dostrzec pieszego lub rowerzystę już z odległości 150 metrów. Dlatego warto nosić takie elementy. Już w najbliższą sobotę w Parku Handlowym Auchan Bielany odbędzie się spotkanie w ramach kampanii edukacyjnej „Odblaskowi.pl – Widoczni na drodze”.

Kampania edukacyjna Odblaskowi.pl ma na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach, zwłaszcza po zmroku. Skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Podczas spotkania, które odbędzie się w Parku Handlowym Auchan Bielany organizatorzy będą przekonywali, że wystarczy niewielka zmiana zachowań na drodze, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Warto zacząć od poprawy widoczności na drodze oraz przejściu dla pieszych i nosić elementy odblaskowe. Dzięki nim kierowca, który nas zobaczy na przejściu lub drodze jest w stanie szybciej zareagować i np. rozpocząć hamowanie samochodem. Wszyscy, którzy w sobotę 21 listopada odwiedzą Park Handlowy Auchan Bielany, otrzymają odblaskowe opaski. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach edukacyjnych, rozwiązać krzyżówki i rebusy, a także wziąć udział w zajęciach plastycznych, których tematem będzie bezpieczne poruszanie się po drodze i zachowanie na przejściu dla pieszych. Z kolei dla dorosłych przygotowano specjalne edukacyjne broszury. Spotkanie w ramach akcji Odblaskowi.pl odbędzie się w sobotę 21 listopada w Parku Handlowym Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej, w godzinach 11.00-17.00. Udział we wszystkich animacjach jest bezpłatny. W tym roku odbędzie się już szósta edycja kampanii. Specjalny patrol Odblaskowi.pl przemierzy ponad 12 tys. kilometrów na terenie Polski i odwiedzi 22 galerie handlowe Auchan. Dla uczestników przygotowano 50 tysięcy opasek odblaskowych i 40 tysięcy materiałów informacyjnych. Dodatkowo na stronie internetowej www.akademia.odblaskowi.pl będzie dostępna platforma e-learningowa, dzięki której dzieci wspólnie z rodzicami będą mogły wzbogacić swoją wiedzę na temat zasad bezpiecznego zachowania się na drodze. Tegoroczną edycję kampanii edukacyjnej „Odblaskowi.pl” wspierają gwiazdy sportu i muzyki, m.in. Kajetan Kajetanowicz, czterokrotny Mistrz Europy w rajdach samochodowych, sztangista Bartłomiej Bonk oraz wokalista Grzegorz Hyży. Patronat medialny nad kampanią objęła Telewizja TVP Info magazyn Fleet i Auto Świat. Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie www.odblaskowi.plKomentarze wyraź swoją opinię

Dodaj komentarz

Zamieszczone powyżej opisy są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu kobierzyce24.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.